REKLAMA

Polski rząd powalczy z faszyzmem. Powstał specjalny zespół

REKLAMA

Powołany do życia został międzyresortowy zespół do walki z przejawami faszyzmu. Poinformowała o tym rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Była ona we wtorek gościem radiowej Trójki. Pytana o to, czy zespół powstał odpowiedziała: Tak, zespół, którego powstanie zaproponował minister Joachim Brudziński, powstał, będzie pracował. W jego skład wchodzić będą – bo jeszcze nie znam nazwisk – przedstawiciele ministerstw m.in. kultury, sprawiedliwości. Dodała, że w gremium pracować będą również przedstawiciele MSWiA, Straży Granicznej, Prokuratury Krajowej, policji i ABW. W jego pracach będą mogli brać udział także działacze organizacji zajmujących się ochroną praw człowieka.

Joachim Brudziński chce przeciwdziałać faszyzmowi

 

Kopcińska dodała, że celem zespołu będzie przegląd obowiązujących przepisów tak aby „wypracować najlepsze rozwiązania, które będzie można zastosować w praktyce”. – Każdy przejaw antysemityzmu w Polsce jest karany. Wszystkie incydenty, które zostały udokumentowane, były napiętnowane i podjęto dalsze działania zgodne z prawem – stwierdziła rzeczniczka.

Zobacz też.

REKLAMA

Komentarze