Ustawa degradacyjna – Nie tylko Kiszczak i Jaruzelski stracą stopnie generalskie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Wikipedia

Ustawa degradacyjna trafi do Rady Ministrów. Jak informuje Michał Dworczyk – W ciągu dwóch tygodni ustawa umożliwiająca odebranie stopni generalskich m.in. Jaruzelskiemu i Kiszczakowi trafi na Radę Ministrów. Zło i zdradę trzeba nazwać po imieniu!

Szef Kancelarii Premiera przyznał w programie “Jeden na jeden”, że pojawiają się postulaty, aby generała Jaruzelskiego zdegradować m.in. w związku z rocznicą marca 1968 roku, ponieważ odpowiadał on za antysemickie czystki w Wojsku Polskim, ale  jak stwierdził Dworczyk – To nie jest jedyna przesłanka.

Mariusz Błaszczak także odniósł się do nieprawdziwych informacji ws. ustawy degradacyjnej. Minister w studio TVP stwierdził, że prace nad projektem nie zostały wstrzymane i ustawę omawiano na posiedzeniu Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Do prac nad ustawą odniósł się także IPN. Dr Piotr Gontarczyk powiedział – Mamy wielu różnych pułkowników i generałów obwieszonych medalami, chodzących w mundurach, a ich cała życiowa droga nie służyła Polakom ani idei niepodległościowej. Szkodzili Polsce.

Ustawa degradacyjna przewiduje możliwość pozbawiania stopnia oficerskiego lub podoficerskiego – również pośmiertnie – osoby, które z racji ukończonego wieku lub stanu zdrowia nie podlegają obowiązkowi służby wojskowej, oraz żołnierzy rezerwy, którzy byli członkami Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego albo pełnili służbę w organach bezpieczeństwa państwa, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz w treści tych dokumentów.

 

wiadomosci.dziennik.pl/Twitter
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY