Trudno w to uwierzyć! Czołowa dziennikarka “GW” przyznała, że… aborcja “nie jest OK”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W najnowszym numerze “Wysokich Obcasów”, dodatku do “Gazety Wyborczej” tematem numeru jest aborcja. A raczej jej afirmacja. Już na okładce pojawiają się kobiety w koszulkach z napisem “Aborcja jest OK”. Tymczasem okazuje się, że nawet jedna z czołowych dziennikarek “Wyborczej” jest odmiennego zdania.

Tematem przewodnim numeru jest Aborcyjny Dream Team, czyli grupa kobiet która zamierza jeździć po kraju i rozmawiać o aborcji. „Często słyszymy: społeczeństwo nie jest gotowe, musi dojrzeć. Społeczeństwo to nie awokado, ktoś musi wykonać tę pracę, dać głos kobietom. I powiedzieć: aborcja jest normalna” – czytamy na portalu wysokieobcasy.pl.

Nie jesteś sama. 1 z 3 Twoich znajomych miała aborcję. Aborcyjny Dream Team – taki napis widnieje na okładce najnowszego wydania „Wysokich Obcasów”. Na okładce znajduje się fotografia trzech kobiet ubranych w koszulki z napisem: „Aborcja jest OK”.

 

Okładka wywołała burzę w internecie. Oburzenia nie kryli nawet dziennikarze, których na co dzień trudno podejrzewać o konserwatywne poglądy.

Głos w całej sprawie postanowiła zabrać również dziennikarka „Gazety Wyborczej”, Dominika Wielowieyska. Ku zaskoczeniu wielu internautów jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci związanych z „GW” oświadczyła, że „aborcja nie jest OK”.

Aborcja – moim zdaniem – nie jest ok – napisała na Twitterze.

W komentarzach pod wpisem Wielowieyskiej rozgorzała dyskusja, od której nie stroniła sama dziennikarka.

 

wmeritum.pl/Twitter
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY