Morawiecki: Może nastąpić doprecyzowanie zapisów ustawy o IPN

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ pap.pl

Premier Mateusz Morawiecki udzielił w piątek wywiadu radiowej Jedynce. Powiedział, że ,,być może nastąpi pewne doprecyzowanie niektórych zapisów” ustawy o IPN.

Po naszej stronie jeżeli będzie taka konieczność i Trybunał Konstytucyjny tak uzna, to być może nastąpi pewne doprecyzowanie niektórych zapisów w myśl taką, żeby żadni nasi partnerzy, przyjaciele, czy nawet nie do końca przyjaciele, ale ludzie, którzy mogą mieć pewne obawy, jak będzie interpretowana ustawa o IPN, żeby się nie obawiali, że będzie zagrożona swoboda wypowiedzi, czy swoboda działań artystycznych. Niczego takiego tutaj nie mieliśmy na myśli – stwierdził prezes Rady Ministrów.

Komentując zagadnienie relacji polsko- izraelskich powiedział: Myślę, że będziemy się coraz lepiej rozumieli.

Morawiecki potwierdził konieczność dbania o dobry wizerunek Polski. Polska ma naprawdę jedną z najpiękniejszych, jeśli nie najpiękniejszą kartę historyczną na świecie, nie waham się użyć takiego dużego, wszechogarniającego określenia – stwierdził.

Przypomniał również ,,antypolityki historycznej III RP”. My zdecydowanie będziemy się starali to wszystko nadrabiać, odpracowywać, poprawiać i prostować – dodał.Sprecyzował także działania jakie ma podejmować Polska w tym zakresie. Mi najbardziej zależy na filmach, opracowaniach, komiksach i serialach – powiedział premier.

Morawiecki rozpocznie dziś wizytę w Berlinie. W związku z tym był pytany także o stosunki polsko-niemieckie.- Relacje polsko-niemieckie w aspektach gospodarczych i w innych obszarach są całkiem niezłe. Nie potrzebujemy nowego otwarcia ani resetu. Potrzebujemy jak najlepiej się rozumieć – stwierdził szef rządu.

Zobacz też.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY