Doradca prezydenta Dudy: Ustawa o IPN jest „idiotyczna”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Doradca prezydenta Andrzeja Dudy, Zofia Romaszewska znana jest z tego, że ma spory wpływ na decyzje podejmowane przez głowę państwa. Tym bardziej zaskakująca może być jej opinia na temat nowelizacji ustawy o IPN, którą przedstawiła na antenie TVN24. 

Zofia Romaszewska stwierdziła wprost, że jej zdaniem nowelizacja ustawy o IPN musi zostać zmieniona ponieważ… jest “idiotyczna”. Nie może być tak nieokreślone, że każdy kto wypowiada się nieładnie o Polakach, to natychmiast go do kryminału na trzy lata, na przykład. No przecież tak też nie może być. – mówiła na antenie TVN24.

Romaszewska komentowała również konflikt z Izraelem. Jej zdaniem wkrótce sytuacja się unormuje. Szukając przyczyn kryzysu, zauważyła, że obecna klasa polityczna w Izraelu w czasie Holokaustu była w wieku dziecięcym, co może tłumaczyć ich obecne emocje.

I cóż te dzieci pamiętają? Pamiętają strach, pamiętają, że się musiały wszystkiego bać. (…) Pamiętają strach związany z Polakami – zauważyła. – Teraz mamy sytuację taką, że oni kochają Niemców i nie lubią Polaków. Mnie jest strasznie przykro z tego powodu – zauważyła.

Romaszewska dodała, że jest bardzo niesprawiedliwe, aby Polacy jak naród, który “pozwolił na swoich ziemiach mieszkać kolosalnej ilości Żydom, tych których gonili po całej Europie, żeby z tego powodu miał głównie kłopoty i przykrości”.

gosc.pl

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY