REKLAMA

Lewak skazany za profanację hymnu, teraz drwi z Żołnierzy Wyklętych

REKLAMA

Jaś Kapela publicysta Krytyki Politycznej, usłyszał wyrok ws. sprofanowania polskiego hymnu. Marsz, marsz, uchodźcy, z ziemi włoskiej do Polski, za naszym przewodem łączcie się z narodem – śpiewał Kapela wraz z trzema innymi osobami na nagraniu zamieszczonym w serwisie YouTube.

Kapela został ukarany grzywną w wysokości tysiąca złotych. Musi zapłacić również koszta postępowania sądowego. Wyrok ogłosił Sąd Okręgowy Warszawa-Praga.

Kara nałożona na Kapelę dotyczy filmu, który w lipcu publicysta zamieścił w serwisie YouTube. Wraz z trzema innymi osobami na melodię Mazurka Dąbrowskiego śpiewa: „Marsz, marsz, uchodźcy, z ziemi włoskiej do Polski, za naszym przewodem łączcie się z narodem”.

no to już oficjalnie jestem poetą wyklętym xD sąd podtrzymał wyrok i muszę zapłacić tysiąc złotych za to, że zaśpiewałem polski Hymn ze zmienionymi słowami. co wolno Mickiewiczowi, to nie Kapeli. to jednak trochę przykre urodzić się w kraju, w którym symbole narodowe są bardziej chronione niż jego obywatele. – skomentował Kapela w mediach społecznościowych w sposób drwiący nawiązując do Żołnierzy Wyklętych.

wmeritum.pl/dorzeczy.pl

REKLAMA

Komentarze