Jacek Janas: “Utarło się w społeczeństwie przekonanie, że liberalizm to wolność totalna” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Media Narodowe

W internetowej telewizji Mediów Narodowych gościł Jacek Janas z Instytutu im. Romana Rybarskiego. W Komentarzu Mediów Narodowych Konrad Smuniewski rozmawiał z gościem o liberalizmie i środowiskach wolnościowych.

W rozmowie poruszono postać Janusza Korwin-Mikke i jego wpływu na rozwijanie się idei wolnościowej w Polsce. Każdy powinien oceniać to indywidualne. Postać Janusza Korwin-Mikke jest kontrowersyjna, zapewne po to, aby zainteresować liberalizmem większą rzeszę ludzi – mówi o kontrowersyjnym polityku Jacek Janas.

Część rozmowy poświęcono pojęciu liberalizm i tego, co ono dotyczy. Utarło się w społeczeństwie przekonanie, że liberalizm to wolność totalna. Niekoniecznie tak należy rozumieć liberalizm klasyczny. – zaznacza gość Mediów Narodowych.

Zachęcamy do obejrzenia całości nagrania – w nim dalsza część rozmowy nt. liberalizmu. Aby być na bieżąco subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

Instytut im. Romana Rybarskiego jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem edukacyjnym, odwołującym się do tradycji szkoły krakowskiej w ekonomii XX w.  Misją centrum jest szerzenie wiedzy w społeczeństwie na tematy związane z szeroko pojętą ekonomią, badanie gospodarki rynkowej. Instytut prowadzi badania i proponuje rozwiązania zasadniczych problemów przed jakimi postawiona jest Polska i Polacy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY