Andrzej Duda z wizytą na Litwie

Dodano   0  
  Loading

/ interia.pl

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął wizytę w Wilnie. Okazją do podróży na Litwę są zaplanowane na jutro obchody stulecia niepodległości tego kraju.

Dziś Duda odwiedził sanktuarium w Ostrej Bramie. Następnie udał się na spotkanie z mieszkającymi w Wilnie Polakami. W czasie uroczystości w Domu Kultury Polskiej prezydent wręczy kilkunastu polskim działaczom odznaczenia państwowe.

https://www.facebook.com/magdzia.bartoszewicz/videos/1824638560893983/

Jutro prezydent weźmie udział w obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Litwę niepodległości. Będą w nich uczestniczyli przedstawiciele wielu państw. Andrzej Duda będzie rozmawiał z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. Oprócz tego spotka się z polskimi przedsiębiorcami działającymi na Litwie. Planowane jest też podpisanie umowy potwierdzającej granicę polsko-litewską, w związku z koniecznością dokonania korekty granicznej.

W sobotę natomiast Andrzej Duda odbędzie dwustronne rozmowy z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite. Odwiedzi również zabytkowy cmentarz na Rossie.

Wizytę głowy państwa na Litwie skomentował szef kancelarii prezydenta Krzysztof Szczerski. – Będziemy konsekwentnie wskazywali na oczekiwania Polaków mieszkających na Litwie co do ich statusu i co do ich praw, które wynikają z ogólnie przyjętych norm Rady Europy i wspólnych europejskich wartości – powiedział mediom.

Zobacz też.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY