Prof. Jerzy Robert Nowak: “Sprzedajny jak Bartoszewski” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

 – Lokajstwo wobec Tuska, lokajstwo wobec Niemców, lokajstwo wobec Żydów – prof. Nowak o Władysławie Bartoszewskim w komentarzu Mediów Narodowych.

Postać zmarłego w 2015 r. Władysława Baroszewskiego wciąż wzbudza ogromne emocje. Jak zauważył prowadzący rozmowę Robert Bąkiewicz, dla jednych jest on autorytetem, zaś inni patrzą na niego bardzo krytycznie.

Prof. Nowak odniósł się do różnych kontrowersji związanych z osobą Bartoszewskiego. – Bzdurą jest tytułowanie go profesorem. Nie miał ani doktoratu, ani magisterki, a nawet, jak twierdzi Leszek Żebrowski, nie ma pełnej matury – powiedział gość Mediów Narodowych.

Mowa była także m.in. o deklaracji teresińskiej z 2009 r., która stworzyła szansę dla Żydów do roszczeń majątkowych. Jednym z jej sygnatariuszy był Władysław Bartoszewski, jako sekretarz stanu w kancelarii Donalda Tuska.

Więcej o Bartoszewskim, relacjach polsko-żydowskich i obecnych problemach polityki polskiej w rozmowie Roberta Bąkiewicza z prof. Jerzym Robertem Nowakiem. Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY