Prof. Bogdan Chazan: “Chodzi o to, aby nie wywoływać wstydu u tych, którzy chcą zabić swoje dzieci” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ bejsment.com

12 lutego przed ambasadą Kanady w Warszawie odbył się protest w obronie Mary Wagner. Tego dnia przypadały urodziny znanej działaczki antyaborcyjnej. Od ponad dwóch miesięcy przebywa ona w więzieniu.

8 grudnia ubiegłego roku Wagner została aresztowana przed jedną z kanadyjskich klinik aborcyjnych. Prosiła tam matki mające dokonać aborcji, aby nie zabijały swoich dzieci. To już siódme zatrzymanie aktywistki. Obecnie oczekuje ona w areszcie na wyznaczenie terminu rozprawy.

W warszawskim proteście wzięło udział kilkadziesiąt osób. Poprzedziła go msza w intencji Wagner.

W Kanadzie zabijają 100 tys. nienarodzonych dzieci rocznie. To można porównać tylko z ludobójstwem hitlerowskim i ludobójstwem komunistycznym – powiedział Mariusz Dzierżawski prezes Fundacji PRO- Prawo do życia. Odniósł się także do zapisów prawnych pozwalających na aborcję. – Każdy z nas jako człowiek ma obowiązek się tym prawom przeciwstawiać – stwierdził.

Na demonstracji był obecny prof. Bogdan Chazan, lekarz znany z antyaborcyjnej postawy. – Chodzi o to, aby nie wywoływać wstydu u tych, którzy chcą zabić swoje dzieci – zaznaczył komentując sprawę Mary Wagner.  – Wszyscy powinniśmy być razem duchem z tą dzielną dziewczyną – dodał.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z manifestacji przygotowanego przez Media Narodowe oraz do subskrybcji naszego kanału.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY