Jan Kubań: “Za komuny nie potrafiliśmy wymyślić proszku do prania. Musieliśmy ukraść licencję” [WIDEO]

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ medianarodowe.com

 – Jak zostać tygrysem Europy? – między innymi na takie pytanie odpowiedział Jan Kubań, prezes Fundacji PAFERE w kolejnym komentarzu Mediów Narodowych.

– Aparat państwowy ma bardzo dużą władzę nad obywatelami. Dokładnie tak, jak to było za Gierka – stwierdził gość naszego portalu. Jego zdaniem biurokraci i politycy narzucają wiele różnych przepisów, gdyż w reformach wolnorynkowych widzą zagrożenie dla swojej pozycji.

Jan Kubań odniósł się także do panującego obecnie systemu. – Demokracja liberalna czy przedstawicielska ma swoją dążność do kolesiostwa – powiedział. W zamian jego fundacja proponuje rozwiązania szwajcarskie, czyli demokrację bezpośrednią.

Rozmówca Konrada Smuniewskiego jest także zdania, że PRL zaburzył w Polakach prawdziwą wspólnotowość i umiejętność organizowania się. – Wychowanie w PRL polegało na tym, że jest ktoś, kto za nas myśli, że państwo za nas wszystko załatwi – stwierdził Kubań.

Fundacja PAFERE, na czele której stoi zajmuje się szerzeniem wiedzy na temat ekonomii i możliwości poprawy sytuacji gospodarczej. W programie zaprezentowana została kolejna książka wydana przez stowarzyszenie pt. ,,Jak zostać tygrysem Europy?”.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo i subskrybowania naszego kanału na YouTube.

Dodano w Bez kategorii
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY