“The Times” ostrzega – System rejestracji imigrantów z UE może nie być gotowy na czas

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Gazeta “The Times” ostrzega, że nowy system służący do rejestracji przyszłych migrantów z Unii Europejskiej przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii po wyjściu Zjednoczonego Królestwa ze Wspólnoty może nie być gotowy na czas.

Gazeta powołuje się na informatora, która twierdzi, że opóźnienia to efekt ustaleń politycznych wewnątrz rządu nt. przyszłego statusu imigrantów w państw Unii Europejskiej – w tym Polski – którzy przyjadą w trakcie około dwuletniego okresu przejściowego między datą wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, 29 marca 2019 roku a datą wejścia w życie nowego porozumienia o relacjach kraju ze Wspólnotą.

“The Times” zaznaczyło, że Theresa May i czołowi zwolennicy Brexitu poparli stworzenie alternatywnego systemu obowiązkowej rejestracji obywateli UE przyjeżdżających w trakcie okresu przejściowego. Jednak ta decyzja wywołała alarm w Home Office. Jak można przeczytać – Rządowe źródła przyznały, że prace nad takim rozwiązaniem “dopiero co się zaczęły” i “niemal na pewno nie będą gotowe na czas”.

Brexit to potoczna nazwa procesu opuszczania przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej, zapoczątkowanego przez referendum w czerwcu 2016 roku. Niedokończony system rejestracji imigrantów to nie jedyny kłopot rządu May, Wielka Brytania słono zapłaci za wyjście z Unii Europejskiej – w ramach rozliczeń finansowych wpłaci do unijnego budżetu łącznie od 40 do 45 miliardów euro.

 

gosc.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY