Micheil Saakaszwili deportowany z Ukrainy! Trafi do… Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

saakaszwili_medianarodowe.com / interia.pl

Dzisiaj w godzinach popołudniowych w Kijowie został zatrzymany były prezydent Gruzji, Micheil Saakaszwili. W ostatnich miesiącach dał się poznać szczególnie jako zagorzały przeciwnik Petra Poroszenki, obecnego prezydenta Ukrainy. Saakaszwili już został deportowany z Ukrainy i ma trafić do Polski. 

Informację o deportacji Saakaszwilego do Polski potwierdził rzecznik ukraińskiej straży granicznej, Ołeh Słobodian, którzy powołał się na rozstrzygnięcie sądu. Zgodnie z tymi wyrokami osoba ta znajdowała się na terytorium Ukrainy nielegalnie i dlatego (…) została odesłana do kraju, z którego przybyła z naruszeniem prawa krajowego (ukraińskiego) – napisał Słobodian na Facebooku.

Według ukraińskich mediów, Saakszawili miał wylecieć lotem czarterowym do Polski już o godzinie 15 czasu polskiego. Źródła podają, że nie była to deportacja, lecz readmisja, czyli odesłanie osoby nielegalnie znajdującej się na terytorium kraju (Ukrainy – red.) do kraju, z którego nielegalnie przybyła. – informują media ukraińskie.

Ukraińskie władze na razie nie komentują tych doniesień. Nie informują również, co dzieje się z byłym prezydentem Gruzji.

onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY