Krystyna Pawłowicz ostro! “Niech przeprasza za swego dziadka w imieniu rodziny, a nie w imieniu Polaków”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Newspix

Tekst Joanny Szczepkowskiej, która zdecydowała się publicznie przeprosić za antysemityzm swojego dziadka, wywołał wielkie emocje. W swoim komentarzu nawiązała do niego m.in. posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

W związku z napięciem na linii Polska – Izrael, zbliżająca się rocznica „Marca 1968” powoduje liczne dyskusje dotyczące antysemityzmu. Głos w sprawie zabrała również Krystyna Pawłowicz, która w komentarzu na łamach portalu wpolityce.pl podkreśla, że władze Polski nie powinny przepraszać za antysemityzm komunistów. A tego – jej zdaniem – oczekują od rządzących przedstawiciele postkomunistów i opozycji.

Za Marzec ’68 roku niech przepraszają sprawcy i ich ideowi oraz rodzinni następcy – pisze Pawłowicz. Proszę przeprosić Żydów za swojego ojca – pani Moniko Jaruzelska (…). Przepraszajcie ich dzisiejsi ideowi następcy – pośle Święcicki, europośle Rosati, panie Kwaśniewski i różni dzisiejsi celebryci i leniuchy żyjące z tego, co wasi dziadkowie i ojcowie z tych ponurych lat zostawili – dodaje posłanka PiS.

Pod koniec komentarza Krystyna Pawłowicz odniosła się do tekstu Joanny Szczepkowskiej opublikowanego w magazynie „Plus Minus”, którego wydanie poświecono nowelizacji ustawy o IPN. Joanna Szczepkowska niech przeprasza za swego dziadka w imieniu rodziny Szczepkowskich, a nie w imieniu Polaków – napisała Pawłowicz.

wmeritum.pl/wpolityce.pl 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY