Kampania społeczna Młodzieży Wszechpolskiej “Kocham Polskę”. Przyjdź i odbierz plakat w całej Polsce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Młodzież Wszechpolska

Jak co roku Młodzież Wszechpolska w okolicach 14 lipca organizuje kampię społeczną “Kocham Polskę”. Akcja ma na celu pokazanie Polakom, że Święto Zakochanym może odnosić się również do Polski. W tym roku akcja naswiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta podniosła rocznica jest świętem każdego Polaka. To właśnie w 1918 roku, po 123 latach zaborów i niewoli, Polska wróciła na mapy Europy i świata. Niepodległość odzyskaliśmy przede wszystkim dzięki duchowi patriotyzmu, jaki utrzymał się wśród naszych rodaków w tych trudnych czasach.

Tegorocznym projektem plakatu organizatorzy inicjatywy chcą przypomnieć, szczególnie młodym Polakom, o postaciach, które na wszystkich możliwych płaszczyznach prowadziły naród do upragnionej wolności.

Takimi postaciami niewątpliwie byli Roman Dmowski – dyplomata i twórca nowoczesnej idei narodowej, Ignacy Jan Paderewski – orędownik sprawy polskiej na zachodzie oraz Józef Piłsudski – dowódca Legionów. Dla wolnej Polski poświęcili swoje życie. Najlepiej jak potrafili pokonali trudności, które postawił przed nimi los.

Dziś naszym obowiązkiem jest oddać Im należny szacunek i pokazać współczesnym pokoleniom Polaków, iż nasza Ojczyzna, dzięki wspólnemu wysiłkowi wszystkich jej obywateli, może osiągać rzeczy wielkie.

Lista miast oraz miejsca, w których można odebrać  znaduje się tutaj –> kampania społeczna “Kocham Polskę”

Tak wygląda plakat tegorocznej edycji akcji

https://www.facebook.com/KampaniaKochamPolske/photos/a.10150143549436399.337429.68115451398/10155914516931399/?type=3&theater

Zobacz też

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY