Washington Examiner: Merkel zdradziła USA. Trump powinien przenieść wojsko z Niemiec do Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Washington Examiner, amerykański tygodnik, odniósł się do tworzenia nowego rządu w Niemczech. Jak stwierdzono –  Niemcy zdradziły NATO, a tym samym USA. 

Prezydent USA powinien przenieść amerykańskie wojsko stacjonujące w Niemczech do Polski – ocenia konserwatywny tygodnik „Washington Examiner”. Powodem ma być zwiększenie wydatków na obronę, czyli niedotrzymanie obietnicy złożonej przez Merkel.

Zdradę kanclerz tygodnik upatruje się w momencie zawarcia umowy koalicyjnej z SPD. W umowie ujęto bowiem tylko słowa o odpowiednim wkładzie w Sojusz, a nie o zobowiązaniu się do wydatków na obronę zgodnie z doktryną Sojuszu – w wysokości 2 proc. PKB.

Artykuł „Washington Examiner” skomentował Michał Jach – Niemcy, jako najsilniejsze państwo w Europie, odgrywające bardzo istotną rolę, powinny dawać przykład wszystkim, jak należy dbać o nasze wspólne bezpieczeństwo europejskie. Skoro Niemcy uważają się za lidera Unii Europejskiej, to powinny wyznaczać kierunki w zapewnieniu bezpieczeństwa militarnego i strategicznego dla całej Unii.

Dobrze, że pojawiają się tak mocno krytyczne opinie publicystów czy ekspertów na temat niewywiązywania się przez niektórych sojuszników NATO z zobowiązań dotyczących wydatkowania środków budżetu na obronę narodową – zaznacza Michał Jach.

 

radiomaryja.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY