Kolejni politycy dołączają do apelu ONR o ekshumacje w Jedawbnem! Ojciec premiera nie ma wątpliwości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Po wybuchu burzy wokół ustawy nowelizującej przepisy o IPN, przedstawiciele ONR zwrócili się do parlamentarzystów o powołanie specjalnej komisji, której celem byłoby wyjaśnienie sprawy Jedwabnego. Niespodziewanie za ekshumacjami i badaniami opowiedział się Kornel Morawiecki z koła Wolni i Solidarni. 

Morawiecki przyznał, że ekshumacje w Jedwabnem są konieczne w programie Onet Opinie prowadzonym przez Andrzeja Stankiewicza. Dziennikarz przypomniał, że przed laty to Lech Kaczyński na prośbę środowisk żydowskich zablokował możliwość ekshumacji.

Powinniśmy powiedzieć, jaka jest prawda o Jedwabnem. Pan Gross napisał książkę, ale zobaczmy, jakie są liczby itd. Jestem za tym, by je przeprowadzić. Powinniśmy szukać prawdy faktycznej o Jedwabnem. – przekonywał Kornel Morawiecki.

Wiem, że to jest sprzeczne z żydowskim etosem, ale jeśli nas się oskarża… Wykopaliska doszły do około 200 ofiar, a pan Gross mówi o 3 tys. zabitych. – dodał Morawiecki.

Apel ONR

Przypomnijmy, kilka dni temu Obóz Narodowo-Radykalny wystosował apel skierowany do wszystkich ugrupowań parlamentarnych, na czele z Prawem i Sprawiedliwością, o powołanie specjalnej komisji, która będzie odpowiadać za przeprowadzenie szeroko zakrojonych prac badawczych, w szczególności ekshumacji ciał ofiar zamordowanych w Jedwabnem.

Zwracamy się z apelem do wszystkich ugrupowań parlamentarnych, na czele z partią Prawo i Sprawiedliwość dysponującą najszerszą reprezentacją w Sejmie o natychmiastowe powołanie specjalnej komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie szeroko zakrojonych prac badawczych, w szczególności ekshumacji ciał ofiar zamordowanych w Jedwabnem. – pisali narodowcy. Cała treść pisma TUTAJ.


onet.pl/medianarodowe.com
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY