Kontrowersyjne słowa premiera Morawieckiego o braciach Kaczyńskich: “Zawdzięczamy im to, że nasza flaga jest bardziej biało- czerwona”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fo.t kierunki.info

Jakbym miał symbolicznie nazwać tę różnicę, scharakteryzować tę walkę o lepszą Polskę, którą panowie Lech i Jarosław Kaczyńscy toczyli, i co im zawdzięczamy, to powiedziałbym: zawdzięczamy im przede wszystkim to, że dzisiaj nasza flaga jest coraz bardziej biało-czerwona, a nie coraz bardziej biała- takie słowa padły dziś z ust premiera Morawieckiego w momencie odbioru Nagrody Człowieka Roku Klubów “Gazety Polskiej”.

Premier podkreślał również, iż przez ostatnie 25- lecie elity w Polsce były mentalnie zależne od doradców, od “podpowiedzi z zewnątrz”. Zmiana na lepsze ma być natomiast zasługą przede wszystkim prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

Zobacz także:Winnicki apeluje do Morawieckiego ws. wizyty izraelskiego ministra edukacji

Polska jest wielką wartością (…) Pamiętajmy, że będziemy tym lepiej mogli przebić się z naszą prawdą o przeszłości, jeżeli Polska w przyszłości będzie silniejsza. Będzie silniejsza militarnie, gospodarczo, technologicznie. Musimy o to przede wszystkim dbać- komentował premier.

Zachodzi uzasadniona obawa, iż ze względu na liczne nagonki środowiska narodowe nie podpisałyby się pod powyższą wypowiedzią…

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY