Katolicki publicysta: “Kardynał Marx dąży do utworzenia nowego Kościoła”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia commons

Katolicki publicysta Mathias von Gersdorff odniósł się do ostatniej wypowiedzi przewodniczącego episkopatu Niemiec, kard. Reinharda Marxa, który opowiedział się za dopuszczeniem “małżeństw” homoseksualnych. Standardowo, sytuacje takie miałyby być dopuszczane “w niektórych przypadkach”.

Kardynał Reinhard Marx dąży do utworzenia nowego rodzaju kościoła. To nie ma już być Kościół katolicki, ale kościół lewicowy, bez niezmiennych prawd, który moralność zastąpił maksymami rewolucji seksualnej 1968 roku- komentuje publicysta.

Gersdorff wskazuje również, iż głos kard. Marxa, który pełni funkcję nie tylko przewodniczącego episkopatu Niemiec, ale i szefa COMECE (Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej) i członka Rady Kardynałów, wskazuje na bardzo poważny problem w Kościele- Jeżeli Kościół katolicki ma takich prałatów, to nie potrzebuje już żadnych wrogów- stwierdza publicysta.

Moralność seksualna Kościoła Katolickiego wydaje się już nie być czymś, co da się wyprowadzić z Biblii, ale dziełem ludzkim, które można zmieniać podług ludzkiej oceny. Z tym wiąże się przekonanie, że prawo naturalne nie obowiązuje (co najmniej) w przypadku seksualności (i małżeństwa). Jeżeli tak, to nie ma żadnych ponadczasowych i uniwersalnych norm, które obowiązują zawsze i każdego. Etyka seksualna staje się w najlepszym razie rodzajem prawa zwyczajowego- komentuje Gersdorff.

Publicysta wskazuje również, iż koncepcje wysuwane przez kard. Marxa godzą w jedność Kościoła. Skoro w różnych parafiach zapadać będą różne decyzje, to różna będzie również moralność głoszona przez księży.

pch24.pl

Zobacz także

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY