ONR chce wznowienia ekshumacji w Jedwabnem: “Niesprawiedliwie oskarżono Polaków”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Kilka dni temu informowaliśmy, że Kierownik Główny Obozu Narodowo-Radykalnego Aleksander Krejckant wystosował list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy z apelem o natychmiastowe podpisanie nowelizacji ustawy o IPN. Nowe przepisy stały się celem ostrego ataku ze strony Izraela.

Obóz Narodowo-Radykalny wystosował kolejny apel, tym razem skierowany do wszystkich ugrupowań parlamentarnych, na czele z Prawem i Sprawiedliwością, o powołanie specjalnej komisji, która będzie odpowiadać za przeprowadzenie szeroko zakrojonych prac badawczych, w szczególności ekshumacji ciał ofiar zamordowanych w Jedwabnem.

Treść listu otwartego:

“Od ponad tygodnia trwa bezprecedensowy atak wymierzony w Polskę i Polaków. Główną osią sporu jest podejście do pamięci historycznej, którą w sposób haniebny próbują zakłamywać różne zagraniczne ośrodki z władzami Izraela na czele.

Obowiązkiem nie tylko rządu, ale i zwykłych Polaków jest walka o podstawową prawdę historyczną. Nie może być zgody na najmniejsze ustępstwa w tej sprawie. Próba przerzucenia odpowiedzialności za potworne zbrodnie Niemców z czasów II wojny światowej na naród polski, który doznał niewyobrażalnego cierpienia i poniósł ogromne straty jest nie tylko jawną niesprawiedliwością, ale również plugawą próbą uprawiania bieżącej polityki na śmierci i grobach milionów ofiar III Rzeszy.

Absolutnie niezbędne jest stanięcie w pełnej prawdzie, o której tyle w ostatnich dniach mówią przedstawiciele polskiej klasy politycznej. Aby jednak stało się to możliwe, konieczne są badania historyczne. Należy zacząć od dokładnego wyjaśnienia zbrodni w Jedwabnem, o którą – według wielu dowodów – zupełnie niesprawiedliwie oskarżono naród polski i którą uznaje się za przejaw rzekomego polskiego udziału w zbrodniach na ludności żydowskiej.

Zwracamy się z apelem do wszystkich ugrupowań parlamentarnych, na czele z partią Prawo i Sprawiedliwość dysponującą najszerszą reprezentacją w Sejmie o natychmiastowe powołanie specjalnej komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie szeroko zakrojonych prac badawczych, w szczególności ekshumacji ciał ofiar zamordowanych w Jedwabnem.

Tylko na prawdzie jesteśmy w stanie budować przyszłość naszą i naszych dzieci. Tylko prawda pozwoli na uczciwe budowanie relacji z innymi narodami i mniejszościami narodowymi. Wyjaśnijmy tę sprawę do końca. Naprawmy błędy popełnione przez polityków w ostatnich dekadach.”

 

MediaNarodowe/ONR
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY