Berlusconi obiecuje twardą walkę z imigrantami. Chce deportować ponad pół miliona osób!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

We Włoszech już w marcu odbędą się wybory parlamentarne. Były premier Silvio Berlusconi obiecuje, że jeśli jego ugrupowanie zwycięży, to zostanie wprowadzona twarda polityka względem nielegalnych imigrantów. Berlusconi obiecał deportację co najmniej 600 tys. osób. 

Choć sam Berlusconi nie może ponownie ubiegać się o fotel premiera ponieważ był karany za przestępstwa podatkowe, to jednak jego ugrupowanie walczy o władzę. Były premier obiecał, że jeśli jego partia obejmie stery rządu, to zostanie wprowadzona twarda polityka względem nielegalnych imigrantów.

Imigracja stała się ostatnio sporym problemem, ponieważ pod rządami lewicowej koalicji do naszego kraju trafiło niemal 600 tysięcy osób, które nie uzyskały prawa pobytu i dalej się tu znajdują – tłumaczył. Chcemy odzyskać kontrolę nad sytuacją – dodał.

Wspólne patrole wojskowych i policjantów

Gdy wejdziemy do parlamentu i sformujemy rząd, zainwestujemy niezbędne kwoty w sektor bezpieczeństwa, przywrócimy program „bezpieczne ulice” oraz zaangażujemy wojsko do wspólnych patroli z policją. – obiecuje Berlusconi.

Były premier oskarżył również Unię Europejską, która nie potrafi poradzić sobie z problemem nielegalnej imigracji. Nasz kraj nie liczy się ani dla Brukseli ani dla świata, ale sprawimy, że znów odzyskamy dawną pozycję. – obiecał były premier Włoch.

wprost.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY