Skanska zwolni niemal połowę polskich pracowników

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
skanska

/ fot. Lisa Picard via flickr.com / CC BY-ND 2.0

Szwedzki gigant budowlany – firma Skanska zatrudnia w Polsce ok. 6 tysięcy pracowników. Władze firmy zapowiedziały zwolnienia ponad 2,5 tysięcy pracowników polskiego oddziału firmy.

Spółka jest obecna w kilkunastu europejskich krajach. Cięcia budżetowe będą miały miejsce we wszystkich filiach firmy, ale największa ilość zwolnień ma dotyczyć polskiego i brytyjskiego oddziału. Zwolnienia mają się zacząć już w 2018 roku.

— To konieczne, aby działalność budowlana firmy była rentowna – mówił w rozmowie z portalem WNP Magnus Persson, prezes Skanska w Polsce. Konieczność zwolnień tłumaczył zmianą strategii firmy.  – Jeszcze większą staranność będziemy przykładać do selekcji kontraktów. Wybierzemy takie, do których posiadamy odpowiednie zasoby i kompetencje – wyjaśniał Persson.

Prezes szwedzkiej spółki, Anders Danielsson, nie ukrywał niezadowolenia przedstawiając wyniki Skanska z ostatniego roku. Ostatni rok był jednak także rekordowy dla polskiego oddziału firmy: Skanska Property Poland oddała  trzy budynki o łącznej powierzchni 60 tys., metrów kwadratowych i sprzedała funduszom inwestycyjnym 5 obiektów za 1,2 mld złotych oraz wystartowała z 7 inwestycjami w 6 miastach. Jednak zdaniem Danielssona— koszty wzrosły zbyt wysoko m.in. w naszym kraju.

 

Dodano w Bez kategorii
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY