,,Dobry Polak to martwy Polak”. Ksenofobiczny skandal w Izraelu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Realacje między Polską a Izraelem ostatnimi czasy bardzo się popsuły. Kryzys dyplomatyczny na linii między obydwoma państwami odbija się już na życiu normalnych ludzi. 

Napięcie wzmaga niechęć między Polakami a Żydami. Jednak wbrew budowanej narracji Polaków jako antysemitów pierwszymi ofiarami są nasi rodacy.

Polacy wypoczywający na publicznej plaży w Izraelu zostali zaatakowani przez obywatela tego państwa. Do zdarzenia miało dojść w niedzielę 28 stycznia około godziny 14.

 

– Kopiąc w piasek uderzał w nas kamieniami z piaskiem. Na plaży nie było tłoczno, ale znajdowało się kilkanaście osób. Nikt nie zareagował – przekazała Polsat News jedna z zaatakowanych kobiet.

Oprócz kamieni, w stronę zaatakowanych Polaków poleciały również obelgi na tle ksenofobicznym. ,,Dobry Polak to martwy Polak”. W sposób wulgarny napastnik wyrażał się o prezydencie Andrzeju Dudzie oraz o całym narodzie polskim.

Jego reakcja była spontaniczna, o czym świadczy fakt, że początkowo, przynajmniej tak sądzili zaatakowani mężczyzna chciał sprzedać im wycieczkę z przewodnikiem do Jerozolimy. Gdy dowiedział się jednak, że rozmawia z Polakami, wpadł w szał i stał się bardzo agresywny. Taka reakcja, nie będąc zaplanowaną wcześniej, doskonale świadczy o tym jak wrogo do Polaków nastawieni są zwykli, przeciętni Żydzi.

Mężczyzna widząc swoją bezradność, bo większej krzywdy Polakom nie zrobił, posunął się nawet do tego, że zaczepiał inne osoby, prawdopodobnie szukając u nich wsparcia. Miał mówić do nich po hebrajsku, wskazując w stronę Polaków. Gdy agresor się oddalił, grupa turystów wróciła bezpiecznie do hotelu. Nie zdecydowali się ostatecznie na wezwanie policji.

Ten atak jest wynikiem ostrej reakcji władz Izraela na ustawę o IPN, wprowadzaną przez Prawo i Sprawiedliwość. Żydowska nagonka na Polaków jako współwinnych holocaustu oraz zakłamywaczy historii przynosi już pierwsze, bardzo negatywne efekty. Żydzi uważają, że Polacy uczestniczyli w holocauscie, wydając ich Niemcom. Ustawa ma karać osoby, które przypisują niemieckie zbrodnie narodowi polskiemu.

To zdarzenie bardzo negatywnie wpłynie na relacje Polsko-Żydowskie. Żadna ze stron nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu odnośnie tej sprawy.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY