Amnesty International hipnotyzuje ludzi, aby uzmysłowić im… ciężki los uchodźcy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
zamach, 75 osób nie żyje

/ fot. Scott Bobb via Wikimedia / CC-PD-Mark

Amnesty International hipnotyzuje ludzi, aby uzmysłowić im ciężki los uchodźcy. Badani poznawani są także z uchodźcami, którzy według organizacji mieli przejść przez wszystkie rzeczy, których doświadczyli podczas hipnozy. 

Amnesty International to międzynarodowa organizacja pozarządowa, której celem jest zapobieganie naruszeniom praw człowieka poprzez wszelkie pokojowe akcje obywatelskie. Tym razem organizacja “popisała” się taką akcją w Holandii.

Adam Gwiazda relacjonuje – Amnesty International hipnotyzuje ludzi, aby uzmysłowić im ciężki los uchodźcy. Zahipnotyzowani szukają ciał rodzeństwa pod gruzami, przepływają przez morze na atakowanej (przez kogo?) łodzi, jedzą gnijące resztki w obozach w Grecji etc.

Na portalu adweek.com można przeczytać, że to element najnowszej kampanii organizacji. Zahipnotyzowani są zachęcani do przekopywania się przez gruzy, aby znaleźć swoje rodzeństwo. Badanym powiedziano także, że opuszczają dom bez swoich rodzin lub też, że opuszczają Syrię na maleńkich łodziach i widzą jak inni ludzie atakują pobliskie statki (także pełne uchodźców).

Kiedy badani budzą się ze stanu hipnozy poznają przedstawioną im przez Amnesty International młodą syryjską kobietę. Miała ona, według organizacji, przeżyć te wszystkie rzeczy w swoim życiu. Jak mówi Salil Shetty, sekretarz generalny organizacji – Rządy nie tylko zamknęły granice, zamknęły także swoje serca – w przeciwieństwie do wielu zwykłych ludzi. Nadszedł czas, aby rządy zaoferowały bezpieczną i legalną pomoc uciekającym przed wojną i prześladowaniami.

Twitter/adweek.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY