Jest nowy sondaż! PiS z jeszcze większym poparciem. Złe wieści dla opozycji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
partia sejm polska

fot. Piotr Drabik via Foter.com / CC BY / fot. Piotr Drabik via Foter.com / CC BY

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster na zlecenie “Super Expressu” i portalu se.pl, wskazuje, że poparcie dla rządzącego Prawa i Sprawiedliwości wciąż wzrasta. Tymczasem opozycja nie ma powodów do zachwytu. 

Sondaż wskazuje, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć aż na 49 proc. poparcia. Drugie miejsce z olbrzymią stratą zajmuje Platforma Obywatelska. Na partię Grzegorza Schetyny chęć głosowania wyraziło zaledwie 15 proc. respondentów.

Ostatnie miejsce na podium zajmują wspólnie ruch Kukiz’15 i Nowoczesna. Zarówno na ugrupowanie byłego muzyka Pawła Kukiza jak i na partię Katarzyny Lubnauer chęć głosowania wyraziło 8 proc. badanych.

Kolejne miejsca zajęli Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej – po 6 proc. Na wejście do Sejmu mogłaby także liczyć partia Razem Adriana Zandberga – 5 proc. głosów.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 29-30 stycznia 2018 roku na próbie 1102 dorosłych Polaków. Struktura próby była zgodna ze strukturą dorosłych Polaków.

se.pl 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY