Trwa zbiórka na film “German Death Camps” w językach angielskim, niemieckim i polskim

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

“Polskie obozy koncentracyjne” ciągle pojawiają się w zagranicznych mediach, mimo coraz częstszych i bardziej stanowczych reakcji polskich władz. Aby przeciwdziałać temu zjawisku grupa osób wyszła z inicjatywą wyprodukowania filmu dokumentalnego “German Death Camps” w językach angielskim, niemieckim i polskim, i środki na ten cel chce zebrać za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl.

Film będzie skierowany przede wszystkim do widzów z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. O ile pozwolą na to fundusze całość będzie wzbogacona o animacje i kolejne ścieżki dźwiękowe z lektorem w innych językach.

W filmie zostanie przedstawiona historia powstania obozów koncentracyjnych w III Rzeszy i na terenach okupowanej przez nią Polski, Holocaust, kłamstwo oświęcimskie i zaliczające się do niego mówienie o “polskich obozach zagłady”. Pod adresem http://germandeathcamps.film uruchomiona została strona internetowa ze szczegółowymi informacjami na temat projektu w języku polskim i angielskim.

Za autorami pierwsze zdjęcia do filmu i pierwsze wywiady z więźniami obozów koncentracyjnych. Fragment wywiadu z Wiesławem Krawczykowskim – powstańcem warszawskim i więźniem KL Mauthausen można obejrzeć w serwisie YouTube:

Link do zbiórki na portalu zrzutka: KLIK

Oficjalna strona filmu: KLIK

Wsparcie przez PayPal: KLIK

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY