Narodowcy odwołali pikietę pod ambasadą Izraela, ale zapowiadają dalsze działania. “Nie chcemy się konfrontować z państwem polskim”, “PiS prowadzi politykę na kolanach”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Twitter/Ruch Narodowy / Twitter/Ruch Narodowy

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie przedstawiciele narodowców w ostrych słowach skrytykowali decyzję wojewody mazowieckiego o zablokowaniu pikiety pod ambasadą Izraela. Poinformowali również, że nie zamierzają “konfrontować się z państwem polskim” i nie będą organizować pikiety w innym miejscu. 

W związku z zaplanowaną na dzisiaj manifestacją środowisk narodowych przed ambasadą Izraela wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera poinformował, że podjął decyzję o zakazie poruszania się w obszarze wokół ambasady Izraela od 31 stycznia do 5 lutego. Manifestacja miała być wyrazem sprzeciwu wobec ataków na nowelizację ustawy o IPN, która przewidywała sankcje karne za użycie sformułowania “polskie obozy śmierci”.

Postępowanie wojewody, na polecenie polityczne rządu, jest ograniczaniem swobód obywatelskich, jest skandalicznym niedopuszczeniem do rzetelnego głosu w debacie publicznej i stanowczo się temu sprzeciwiamy. – mówił podczas konferencji Robert Winnickie z Ruchu Narodowego. Uważamy decyzję rządu za błędną, ale naszym celem nie jest walka z państwem polskim, lecz z antypolonizmemDlatego naszą suwerenną decyzją odstępujemy od organizacji tej pikiety. – dodał poseł.

To że podjęliśmy suwerenną decyzję o rezygnacji z pikiety to nie znaczy że zrezygnujemy z krytyki rządu PiS i jego bierności wobec antypolonizmu i ingerencji w polską politykę. To nadal jest polityka na kolanach, polityka podwójnych standardów. – przekonywał obecny na konferencji Tomasz Kalinowski, rzecznik ONR.

Jako Młodzież Wszechpolska organizowaliśmy już pikiety przed ambasadą Izraela i nie było na nich żadnych niewłaściwych haseł. – przypomniał Mateusz Marzoch z Młodzieży Wszechpolskiej.

Narodowcy zapowiedzieli, że jeszcze dzisiaj odbędzie się dyskusja z Internautami za pośrednictwem Mediów Narodowych.

medianarodowe.com
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY