Firma odzieżowa wycofuje sprzedaż skarpetek, ponieważ muzułmanie dopatrzyli się na nich Allaha. Jakich absurdów możemy się jeszcze spodziewać?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Znana sieciówka odzieżowa H&M podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży serii skarpetek. Powód jest absurdalny. Muzułmanie ze Sztokholmu mieli dopatrzyć się na nich Allaha.

W rzeczywistości na skarpetkach widnieje trzymający młot pneumatyczny ludzik lego. Grupa muzułmanów dopatruje się w tym jednak szlaczka, który po odwróceniu skarpetek przypomina słowo “Allah”.

https://twitter.com/LinkerMain/status/957955759823773696?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fniezalezna.pl%2F215664-muzulmanie-zobaczyli-allaha-na-skarpetkach-i-wybuchla-afera-znana-sieciowka-w-panice-wycofuje-cala-serie

Nadruk na tych skarpetkach prezentuje figurkę Lego, a inne znaczenie jest przypadkowe. Przepraszamy, jeśli ten motyw okazał się dla kogokolwiek obraźliwy- komentuje sprawę Petra Buchinger, rzecznik prasowy H&M.

Mimo to jednak firma podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży serii skarpetek.

Warto dodać, iż nie jest to pierwsza absurdalna sytuacja. Na początku roku falę oburzenia wywołało zdjęcie promocyjne przedstawiające czarnoskórego chłopca ubranego w bluzę z nadrukiem “najfajniejsza małpka w dżungli”.

Do jakich absurdów doprowadzi nas jeszcze poprawność polityczna?

 

niezalezna.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY