Robert Winnicki: Pani ambasador Izraela skompromitowała się swoją postawą

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

Po skandalicznych słowach Pani ambasador Izraela z ubiegłej soboty liczylibyśmy, że Pałac Prezydencki, że MSZ stosownie na to zareagują – powiedział poseł Robert Winnicki.

Izrael w skandaliczny sposób zareagował na nową ustawę przyjętą przez Sejm. Premier Benjamin Netanjahu potępił w sobotę nowe ustawodawstwo w Polsce, które zakazuje jakichkolwiek wzmianek o zbrodniach przez “naród polski” podczas Holokaustu, wzywając ambasadora Izraela w Warszawie do spotkania z polskim premierem w sprawie kontrowersyjnego projektu ustawy.

Zobacz też: Izrael atakuje Polskę – “Były polskie obozy śmierci i żadne prawo tego nie zmieni”

W ocenie przewodniczącego Ruchu Narodowego, przedstawiciele Izraela zachowują się wręcz arogancko wobec Polski. To ingerencja w naszą suwerenności i przestrzeń prawną – zaznaczył. Parlamentarzysta podkreślił, że potrzebna jest stanowcza i zdecydowana reakcja polskich władz. Poseł Robert Winnicki ocenił działania kancelarii prezydenta RP Andrzeja Dudy jako wręcz zadziwiające. Dodał, że należy prowadzić dialog, ale z godnością.

Po skandalicznych słowach Pani ambasador z ubiegłej soboty, dzisiaj jest ona zapraszana do Pałacu Prezydenckiego na jakieś rozmowy, konsultacje. Szanowni Państwo, jeśli ambasador jakiegokolwiek państwa pozwoliłby sobie na takie wystąpienie, powinien jedyny komunikat i nie poprzez zaproszenie do pałacu, ale poprzez wysłanie stosownego pisma, albo wręcz telefon – powinien być następujący: czekamy na Pani następcę, tzn. Pani ambasador w Polsce się skompromitowała swoją postawą. Liczylibyśmy, że Pałac Prezydencki, że MSZ stosownie na to zareagują – powiedział poseł Robert Winnicki.

Zobacz też: “Zaciemnianie historii i atak na demokrację”. Światowy Kongres Żydów krytykuje ustawę o IPN

Według MSZ Izraela, nowe przepisy „nie będą pomocne w ujawnianiu prawdy historycznej i mogą zaszkodzić swobodzie prowadzenia badań”. Światowy Kongres Żydów nazywał je „zaciemnianiem historii” i „atakiem na demokrację”.

radiomaryja.pl/medianarodowe.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY