Narodowcy komentują w Sejmie krytykę Izraela przeciwko Polsce. “Kampania antypolska” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Przez polską debatę publiczną przetacza się burza wokół reakcji władz Izraela na ustawę wprowadzającą kary za używanie określenia “polskie obozy koncentracyjne”. Dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej w Sejmie odnieśli się do sprawy również polscy narodowcy, którzy zapowiedzieli manifestację pod ambasadą Izraela w Warszawie. 

Izrael w niezwykle ostry sposób zareagował na przyjętą przez Sejm nowelizację ustawy o IPN. Czołowi przedstawiciele władz izraelskich napisali m.in. – Były polskie obozy śmierci i żadne prawo tego nie zmieni. W piątek Sejm przyjął ustawę, która zakazuje używania zwrotu “polskie obozy śmierci”. Zdaniem władz Izraela Polska w ten sposób próbuje zakazać mówienia o współodpowiedzialności Polaków za Holokaust.

W polskich mediach i serwisach społecznościowych wybuchła prawdziwa burza. Dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej odnieśli się do sprawy narodowcy z Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego.

Poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego zwrócił uwagę na “zdumiewającą miękkość” polskiej dyplomacji, milczenie prezydenta RP i kontekst roszczeń żydowskich, których dotyczy procedowana w amerykańskim parlamencie ustawa 447, która ma umożliwić dochodzenie roszczeń żydowskich od państwa polskiego.

Przewodniczący warszawskiej Młodzieży Wszechpolskiej, Mateusz Marzoch mówił z kolei o fałszowaniu historii przez dziennikarzy i polityków izraelskich, a także kampanii wymierzonej w Polskę ze strony m.in. Światowego Kongresu Żydów.

W konferencji uczestniczył również Tomasz Kalinowski, rzecznik ONR. Wskazywał on, że cała sytuacja nosi znamiona antypolskiej kampanii, oczerniającej Polskę i Polaków. Przypomniał również zachowanie wiceminister kultury Magdaleny Gawin, która oklaskiwała wypowiedź ambasador Izraela krytykującą polską ustawę. Zdaniem Kalinowskiego, Gawin powinna podać się do dymisji lub zostać odwołana przez premiera.

Narodowcy zapowiedzieli również manifestację pod ambasadą Izraela. Zgromadzenie ma się odbyć już w środę o godz. 17:00 przy ul. Krzywickiego 24 w Warszawie.

medianarodowe.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY