Anglia walczy z samotnością obywateli – premier powołała nowego ministra

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Theresa May

/ fot. chathamhouse.org

Anglia walczy z samotnością obywateli. Według premier problem jest na tyle duży, że powołała w tej sprawie nowego ministra.

Theresa May powołała ministra do spraw walki z samotnością. Jak tłumaczy szefowa rządu – decyzja jest podparta alarmującymi wynikami ostatnich sondaży.

Według przeprowadzonych badań aż 9 milionów Brytyjczyków boryka się z problemem samotności. Naukowcy podają, że ponad 200 tysięcy osób nie przeprowadziło z nikim ani jednej rozmowy, a 5 milionów nie ma żadnego bliskiego przyjaciela.

Sytuację komentuje prof. Urszula Dudziak z KULu – Samotność jest bardzo ważnym problemem psycho-społecznym, wymaga analiz i konkretnych działań. Człowiek stworzony jest do relacji miłości z drugim człowiekiem, do relacji troski, opieki, wzajemnego wsparcia i wspomagania się.

Myślę, że każda inicjatywa przeciwdziałania samotności jest bardzo dobra, także z utworzeniem ministerstwa, ponieważ ono może – od strony centralnej, państwowej – mieć większe możliwości oddziaływania, wspierania, wspomagania lokalnych instytucji. – dodaje profesor.

Decyzja May jest szeroko komentowana w Wielkiej Brytanii. Część naukowców uważa, że do problemu należy podejść na szczeblu lokalnym.

radiomaryja.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY