PO i Nowoczesna zapowiadają koalicję na wybory samorządowe

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikimedia Commons

Opozycja, a więc PO i Nowoczesna zapowiadają koalicję na wybory samorządowe. O decyzji poinformowali lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oraz przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Współpraca będzie dotyczyła przede wszystkim wyborów do sejmików wojewódzkich. Schetyna dodał, że inicjatywa jest otwarta na inne środowiska i formacje polityczne. Lubnauer dodała, że został powołany zespół, który przygotuje umowę koalicyjną oraz minimum programowe.

Schetyna w TNV powiedział – Szukajmy tego co nas łączy, a nie dzieli. Dzisiejsza koalicja z Nowoczesną to sukces opozycji i początek dobrej współpracy całego obozu opozycyjnego. Zapraszamy resztę demokratycznych środowisk do współpracy.

Do współpracy odnieśli się posłowie PiS. Przynajmniej nie ma cienia wątpliwości, że niczym od siebie nie różni się Platforma od Nowoczesnej i Nowoczesna od Platformy. To jest tak na dobrą sprawę jakby jedno ugrupowanie polityczne. Ugrupowanie skompromitowane nie tylko w ostatnich tygodniach czy miesiącach, ale i przeszłości podczas ośmiu lat rządów PO. Przynajmniej wyborcy nie będą mieli żadnych wątpliwości, że ani jednego, ani drugiego ugrupowania nie należy poprzeć i sprawa przy wyborach będzie jasna i jednoznaczna – stwierdził Tomasz Latos.

radiomaryja.pl

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY