Minister obrony USA: “Stany Zjednoczone mogłyby dziś wieczorem walczyć ramię w ramię z żołnierzami Korei Płd.”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. JIM WATSON / AFP

Minister obrony USA odniósł się do doniesień Korei, która straszy Stany Zjednoczone atakiem – Opcje odpowiedzi militarnej w przypadku ataku Korei Płn. są gotoweUSA mogłyby dziś wieczorem walczyć ramię w ramię z żołnierzami Korei Płd., jeśli zostaną oni zaatakowani.

Szef Pentagonu odniósł się w wypowiedzi do motta wpisanego w sojusz wojskowy pomiędzy USA i Koreą Południową – ang. fight tonight.

Jim Mattis powiedział, że opcje odpowiedzi militarnej w ramach obrony Korei Płd. są uaktualniane od wojny koreańskiej z lat 1950-1953. – Istnieją one po to, by dyplomaci mogli przemawiać z pozycji siły, by ich słowa były wysłuchane, ponieważ próba ataku ze strony Korei Płn. spotka się z surową odpowiedzią.

Minister odniósł się także do współpracy Korei Południowej i Północnej –  Z tego co wiem, to właśnie prezydent Mun powiedział w imieniu swojego rządu, że jeśli Korea Płn. będzie chciała podczas rozmów w sprawie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu poruszać jakiekolwiek inne tematy, to spotkają się z odmową ze względu na brak wszystkich wymaganych uczestników rozmów.

 

onet.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY