Izrael atakuje Polskę – “Były polskie obozy śmierci i żadne prawo tego nie zmieni”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wmeritum.pl

Izrael w skandaliczny sposób zareagował na nową ustawę przyjętą przez Sejm. Czołowi przedstawiciele władz napisali m.in. – Były polskie obozy śmierci i żadne prawo tego nie zmieni.

Jak podaje Telewizja Republika – Premier Benjamin Netanjahu potępił w sobotę nowe ustawodawstwo w Polsce, które zakazuje jakichkolwiek wzmianek o zbrodniach przez “naród polski” podczas Holokaustu, wzywając ambasadora Izraela w Warszawie do spotkania z polskim premierem w sprawie kontrowersyjnego projektu ustawy.

W piątek Sejm przyjął ustawę, która zakazuje używania zwrotu “polskie obozy śmierci”. Zdaniem władz Izraela Polska w ten sposób próbuje zakazać mówienia o współodpowiedzialności Polaków za Holokaust.

Nową ustawę skomentowali także czołowi politycy Izraela. Wymyślono to w Niemczech, ale setki tysięcy Żydów zostały zamordowane, nie spotykając niemieckiego żołnierza. Były polskie obozy śmierci i żadne prawo tego nie zmieni – napisał Yair Lapid.

Na skandaliczne słowa zareagowali internauci. Na wpis odpowiedziała także ambasada ambasada RP w Izraelu, która zasugerowała politykowi, że powinien się doedukować na temat Holokaustu. Jednak Lapid bezczelnie odpowiedział – Nie potrzebuje od was lekcji. Konsekwencje odczuwamy po dziś dzień. Ambasada powinna natychmiast wystosować przeprosiny.

Słowa polityków skomentował także Icchak Herzog, przewodniczący opozycji w Knesecie. Zażądał on od premiera, aby ten wezwał ambasadora Izraela z Warszawy na konsultacje w sprawie dogłębnie błędnej ustawy.

telewizjarepublika.com

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY