Historyczny sukces polskich skoczków. Nowy rekord zakopiańskiej skoczni

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Polscy skoczkowie odnieśli historyczny sukces w Zakopanem. Stoch, Hula, Kot i Kubacki – to zawodnicy skaczący w dzisiejszym konkursie.

Pierwsza seria konkursu zakończyła się zwycięstwem Polaków. Nic dziwnego, nasi reprezentanci skakali fenomenalnie. Maciej Kot był pierwszym polskim skoczkiem w tym konkursie, a jego skok na 133 metry był tylko zapowiedzią kolejnych lotów jego kolegów z drużyny. Stefan Hula zamknął usta swoim krytykom, lądując na 136 metrze. Nieco gorzej zaprezentował się Dawid Kubacki, jednak skok o długości 128.5 metra był naprawdę przyzwoity, a taka stabilność pozwoliła nam na dalszą walkę. 134 metry Kamila Stocha rozwijały jednak wszelkie wątpliwości – Polacy triumfowali w pierwszej serii.

Druga część konkursu odbyła się zgodnie z planem. Skoki na odległość 130, 135.5, 133 i 141.5  (w takiej kolejności jak w pierwszej serii) pozwoliły Polakom na obronę najwyższego miejsca na podium wywalczonego w pierwszej części konkursu.

Polacy skakali fenomenalnie, ale nie wiadomo czy moglibyśmy usłyszeć i zaśpiewać Mazurek Dąbrowskiego pod Wielką Krokwią gdyby nie Kamil Stoch, który ustanowił nowy rekord skoczni! W taki właśnie sposób powinno się stawiać kropkę nad i.

Jednak najważniejszym faktem z dzisiejszego konkursu Pucharu Świata było pierwsze historyczne zwycięstwo w rywalizacji drużynowej polskiej kadry w Zakopanem. Nasi reprezentanci zwyciężali już dwukrotnie, jednak pierwszy raz na polskiej ziemi.

Polscy skoczkowie po raz kolejny pokazali klasę i przynieśli naszej ojczyźnie chlubę na arenie międzynarodowej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY