Brytyjski minister ostrzega: “Rosja może zakłócić infrastrukturę energetyczną”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Brytyjski minister ostrzega przed atakiem Rosji. – Rosja może zakłócić infrastrukturę energetyczną.

Gavin Williamson dodaje, że atak mógłby w efekcie spowodować śmierć “tysięcy” brytyjskich obywateli. Minister poinformował także, że Rosja ma przygotowywać się do ewentualnego naruszenia linii energetycznych, które łączą Wielką Brytanię z kontynentem.

Rosyjski plan to nieprzeprowadzenie lądowania w południowej zatoce przy Scarborough lub na plaży w Brighton, (…) ale myślenie o tym, jak możemy najbardziej zaszkodzić Wielkiej Brytanii: uderzyć w jej gospodarkę, przerwać działanie infrastruktury; co może spowodować tysiące, tysiące, tysiące śmierci (…) – powiedział.

Po co (Rosjanie) robiliby zdjęcia i przyglądali się elektrowniom, po co badają interkonektory, które pozwalają na transfer energii do naszego kraju? Patrzą na to i myślą: “to jest sposób, w który możemy zaszkodzić Wielkiej Brytanii” – tłumaczył, dodając, że jego zdaniem intencją rosyjskich władz jest “wywołanie chaosu”. – ostrzega Gavin Williamson.

Rosyjskie ministerstwo obrony odrzuciło jednak przedstawione zarzuty. Do sprawy odniósł się rzecznik resortu Igor Konaszenkow, w rozmowie z agencją RIA Nowosti powiedział, że brytyjski minister być może stracił rozsądek.

onet.pl

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY