Premier Morawiecki: “Będziemy wprowadzać w życie przyjęte w Polsce reformy sądownictwa”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. P. Tracz / KPRM

Będziemy wprowadzać w życie przyjęte w Polsce reformy sądownictwa. Mogę zagwarantować, że efektem będzie bardziej niezawisły, obiektywny, przejrzysty i efektywny wymiar sprawiedliwości– mówił wczoraj w Davos premier Mateusz Morawiecki

Temat reformy sądownictwa w Polsce poruszony został na Światowym Forum Ekonomicznym, konkretnie podczas panelu “Europa- między wizją a dylematami”.

Morawiecki w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na zagadnienia takie jak losowe przydzielanie spraw w sądach, obowiązek publikowania orzeczeń sądowych i nagrywania rozpraw oraz wzmocnienie kontroli dyscyplinarnej sędziów.

Premier dodał również, iż w Polsce nie doszło do weryfikacji sędziów podobnej do tej, którą w okresie postkomunistycznym przeprowadziły na przykład Niemcy. Podkreślał jednocześnie, iż planowane reformy wzorowane są na rozwiązaniach z innych krajów europejskich.

Jestem pewien, że nasi przyjaciele z Brukseli i partnerzy z Paryża i Berlina zrozumieją już wkrótce, że to, co chcemy osiągnąć, to nie tylko trochę więcej sprawiedliwości (…), ale też stworzenie systemu, w którym inwestorzy, obywatele i firmy będą mogli w większym stopniu polegać na sądownictwie- komentował premier.

niezalezna.pl

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY