Nowoczesna po dojściu do władzy zlikwiduje program „Rodzina 500+”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. interia.pl

Podczas rozmowy w Polskim Radio 24 wiceprzewodniczący Nowoczesnej Witold Zembaczyński zadeklarował, że jeżeli Nowoczesna dojdzie do władzy, zlikwiduje program społeczny Rodzina 500+.

Zlikwidujemy Program 500+, gdy dojdziemy do władzy. Wprowadzimy „Aktywną Rodzinę” – powiedział poseł Nowoczesnej w Polskim Radio 24.

Program „Aktywna Rodzina” premiuje te rodziny w których co najmniej jeden rodzic pracuje. Rodziny niepracujące nie mogłyby liczyć na udział w tym programie. Jak podkreśliła w maju ubiegłego roku Katarzyna Lubnauer, takie osoby powinny korzystać jedynie z pomocy społecznej. Natomiast rodziny pracujące posiadające potomstwo mogłyby liczyć na ulgę w podatkach.

W postaci ulg podatkowych rodzina otrzymywałaby 3 tysiące rocznie na każde dziecko, niezależnie od ich liczby. Oznacza to 3 tysiące złotych na jedno, 6 tysięcy złotych na dwójkę, 9 tysięcy złotych – gdy jest trójka dzieci i tak dalej. Rodzice, którzy nie osiągnęli odpowiedniego dochodu, otrzymywaliby zwrot – wyjaśniała Katarzyna Lubnauer.

dzienniknarodowy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY