Krzysztof Karoń o demoralizacji społeczeństwa: Problemem jest brak elementarnej wiedzy na temat marksizmu i liberalizmu [wideo]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

Krzysztof Karoń, historyk sztuki zajmujący się również historią marksizmu, wypowiedział się w telewizji Mediów Narodowych na temat demoralizacji współczesnego społeczeństwa oraz na temat przyczyn tego zjawiska.

To jest po prostu pojęciowe szambo i bardzo trudno jest je rozsupłać, ten węzeł. Z tego powodu, z tysiąca powodów, ale głównym powodem jest brak wiedzy, takiej elementarnej, dotyczącej zarówno historii marksizmu, jak i historii liberalizmu. I ten brak wiedzy, i wynikający z niego chaos pojęciowy został po pierwsze pogłębiony tym, że myśmy, szczególnie myśmy, bo Zachód w znacznym stopniu również, ale w innych czasach, myśmy przeszli całkowicie nieświadomie z epoki marksizmu, nazwijmy to bolszewickiego, w epokę zachodniego marksizmu tak zwanego kulturowego, ale ja mówię marksizmu antykulturowego– komentuje Karoń.

Całość niezwykle interesującej rozmowy można obejrzeć w poniższym materiale. Aby być na bieżąco z naszymi nowościami subskrybuj kanał Media Narodowe na portalu YouTube!

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY