Robert Winnicki: “W polskim prawie mamy do czynienia z luką, która pozwala na kultywowanie czci ludobójców” [wideo]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

Agnieszka Ścigaj, posłanka na Sejm z ramienia Kukiz’15 oraz Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, wypowiedzieli się w telewizji Mediów Narodowych na temat luk w polskim prawie, pozwalających na kultywowanie pamięci przywódców państw totalitarnych.

Zawsze, w każdym społeczeństwie, tam gdzie jest wolność, pojawiają się jakieś odłamy eksternistyczne, które mają właściwie chyba tylko i wyłącznie za zadanie jakoś specjalnie zaistnieć w przestrzeni publicznej. Ja nie rozpatruję to w kategoriach jakiejkolwiek myśli społecznej czy ideologicznej, bardziej w kategoriach takiego albo przestępstwa albo szaleństwa– komentuje Agnieszka Ścigaj

W państwie polskim i w prawie polskim mamy do czynienia z pewną luką, która pozwala jednostkom na  w miarę bezkarne czy trudne do ukarania kultywowanie czci, pamięci ludobójców, przywódców totalitarnych formacji i państw, takich jak właśnie Hitler, Stalin, Lenin czy Bandera. Spotykamy się z tym zwłaszcza na lewicy. Na lewicy mamy manifestacje z sierpami i młotami, mamy wydawanie dzieł Lenina w takim hagiograficznym stylu– komentuje Robert Winnicki.

Całość wywiadu obejrzećmożna w poniższym materiale. Aby być na bieżąco z naszymi nowościami subskrybuj kanał Media Narodowe na portalu YouTube!

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY