Prokurator skierował do sądu sprawę mężczyzny, który życzył kobietom m.in. zgwałcenia ich małoletnich dzieci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prokuratur  skierował do sądu sprawę mężczyzny, który na publicznym profilu facebookowym Konfederacji Kobiet RP wulgarnie znieważał działaczki tej organizacji. Miało to miejsce we wrześniu 2016 r. podczas procedowania w Sejmie obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Stop aborcji”.

Dzięki skutecznej interwencji prawników Ordo Iuris udało się ustalić tożsamość internauty. Przyznał się on również do opublikowania obelżywych komentarzy na profilu facebookowym Konfederacji Kobiet RP. Życzył im m.in. zgwałcenia ich małoletnich dzieci. W ten sposób wyrażał swój sprzeciw wobec przedstawianej propozycji zwiększenia prawnej ochrony życia dzieci poczętych.

Prokurator skierował do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania, równocześnie żądając od podejrzanego zapłaty świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz przeproszenia pokrzywdzonych kobiet. Oznacza to, że sąd uzna winę sprawcy oraz umorzy postępowanie na dwuletni okres próby, w czasie którego autor komentarzy nie będzie mógł naruszać porządku prawnego, w tym popełnić umyślnego przestępstwa. Jeśli nie dopełni tych obowiązków, warunkowo umorzone postępowanie zostanie na nowo podjęte.

W pomyślnie przeprowadzonej interwencji Instytutu Ordo Iuris chodziło przede wszystkim o ochronę działaczek Konfederacji Kobiet przed naruszaniem ich czci i pokazanie, że użytkownicy portali społecznościowych przekraczający ramy swobody wypowiedzi i naruszający prawnie chronione dobra innych osób nie mogą czuć się bezkarnie. – powiedział mec. Kacper Chołody, reprezentujący pokrzywdzone.

Obecnie staje się to tym bardziej istotne, że do dalszych prac skierowany został projekt ustawy komitetu „Zatrzymaj aborcję”. Ma on poprawić ochronę życia poczętego poprzez wyeliminowanie tzw. przesłanki eugenicznej, co może spowodować zintensyfikowanie debaty publicznej na temat aborcji.

Ordo Iuris

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY