KURPAS: Antynarodowy rząd “patriotów”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gdy Prawo i Sprawiedliwość wygrywało wybory Polacy łudzili się, że wreszcie w kraju nad Wisłą wszystko zmieni się na lepsze. Dziś, po ponad 2 latach rządów PiSu, sondaże wskazują, że Polacy są  zadowoleni z tego, co robi partia rządząca. Jest to dla mnie swoisty fenomen, świadczący niestety tylko o tym, że część społeczeństwa nie potrafi patrzeć dalej niż czubek własnego nosa i mało kogo obchodzi co będzie jutro. Ważne jest tu i teraz.

Moim zdaniem swoją popularność partia Jarosława Kaczyńskiego zawdzięcza tylko i wyłącznie przeprowadzonym reformom społecznym, które były jednocześnie spełnieniem części obietnic wyborczych. Program 500+ czy obniżenie wieku emerytalnego można odbierać pozytywnie. Oczywiście, zamiast programu 500+ można było zastosować odpowiednie ulgi podatkowe, wtedy jednak ludzie nie dostaliby żywej gotówki, więc i efekt propagandowy byłby mniejszy. Drugim aspektem, w którym rząd PiSu odniósł sukces jest ingerencja w media publiczne. Dzięki opanowaniu dużej części środków masowego przekazu przez ludzi związanych z partią rządzącą do publicznej świadomości nie przedostaje się zbyt wiele negatywnych informacji o porażkach Prawa i Sprawiedliwości. A tych jest całkiem sporo, zresztą są one kontynuacją zdradzieckiej i antypolskiej polityki, będącej zgodną z linią rządów Platformy Obywatelskiej.

Czy dziś ktoś jeszcze pamięta o tym, jak Prawo i Sprawiedliwość dumnie zapowiadało zrobienie porządku z obcym kapitałem wykorzystującym Polaków jako tanią siłę roboczą? Podatek bankowy, podatek od hipermarketów, ulgi podatkowe dla polskich przedsiębiorców.. Tak, z tych szumnych zapowiedzi zostały tylko zgliszcza. Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie tylko nie przeprowadził tych ważnych z punktu widzenia narodowej gospodarki reform, ale dalej robi to, co robiła Platforma Obywatelska. Zwalnia z podatków zagraniczne firmy, które traktują nas jak murzynów Europy. Premier Morawiecki jest dumny, że dzięki niemu w Częstochowie, na specjalnych warunkach podatkowych, powstanie nowa huta szkła, dająca prace Polakom. Guardian Glass zamierza zatrudnić około 500 osób. W amerykańskim mieście Kingsburg Guardian Glass ma swoje problemy. W rejonie doliny San Joaquim w Kalifornii od kilkunastu lat zauważono zwiększoną liczbę zachorowań na raka płuc i astmę oraz przekroczenia dopuszczalnych stężeń zanieczyszczeń powietrza. Po śledztwie i badaniach okazało się, że Guardian Glass produkuje nie tylko szkło, ale także mgłę kwasu siarkowego, tlenek azotu, pył zawieszony i dwutlenek siarki, wszystko puszczając do atmosfery. Od kilku lat szukano dla huty szkła nowej lokalizacji, bo nakłady na ochronę środowiska, które nakazano ponieść właścicielowi były zbyt wysokie. I znaleziono nową lokalizację. Pod Częstochową. Nie dość, że Guardian Glass wybuduje nową hutę szkła i będzie korzystać z polskich ulg podatkowych, to jeszcze na miejscu będzie tania siła robocza za 500 dolarów a nie 2 tysiące dolarów… no i można będzie truć środowisko. Taki to jest sukces Prawa i Sprawiedliwości? Podobnych przykładów mógłbym jeszcze trochę wymienić, jak choćby zwolnienie z podatku na kwotę w sumie 81 milionów złotych nowej fabryki Mercedes-Benz w Jaworzu… O ulgach i zwolnieniach dla polskich przedsiębiorców nie mogę za wiele napisać, bo ich po prostu nie ma. I dlatego pozwolę sobie nadmienić, że Prawo i Sprawiedliwość to taka sama antypolska partia jak ich poprzednicy. Jedni służyli Moskwie, inni Berlinowi, a PiS jest służalczy wobec Waszyngtonu i Tel Awiwu! Żal tylko, że nikt jeszcze nie służył Polsce.

Tak samo jest niestety z każdą inną dziedziną gospodarki. Prosty przykład to górnictwo węgla kamiennego. Wielcy patrioci z Prawa i Sprawiedliwości nie mieli zamykać polskich kopalń, chyba, że skończą się złoża. Od 2 lat trwa bandycka likwidacja polskiego górnictwa, zamyka się kolejne kopalnie-  i te starsze i te najmłodsze, ale większość z nich ma duże zasoby węgla, które są w wielu wypadkach bezpowrotnie tracone wskutek „bandyckiej” i bardzo szybkiej likwidacji. Jednocześnie propaganda PiSu obwieszcza ogromny sukces górnictwa, bo ostatni rok zamknięto na plusie. Tak, zamknięto, ale ceny węgla na rynkach światowych osiągają rekordowe poziomy i to jest właśnie powód obecnej hossy a nie fachowość polityków PiSu. Ich w tym względzie cechuje akurat wyjątkowa nieudolność. Trzeba jeszcze dodać, że w Polską Grupę Górniczą wpompowano ponad 3 miliardy złotych z sektora energetycznego. Jak nazwać polityków, którzy celowo niszczą zasoby naturalne swojego kraju? Sabotażyści? Zdrajcy interesu narodowego? Ktoś pamięta jeszcze te konferencje prasowe na których przedstawiano – przez polityków PiSu – wyniki audytów w spółkach węglowych. Wyprowadzenie setek milionów złotych na usługi doradcze, na ekspertyzy, zawyżenie przetargów, itp. Obiecywano, że wszyscy winni pójdą siedzieć. Dziś siedzą. Ale na ciepłych posadkach w Ministerstwie Energii albo spółkach górniczych. Żadnego wyroku nie było i nie będzie. „My nie ruszamy Was, Wy nie ruszacie Nas” – tak to się kręci, a społeczeństwo przez 27 lat jeszcze tego nie pojęło…

Ciekawym wątkiem polityki Prawa i Sprawiedliwości są reperacje wojenne. W mediach i to nie tylko tych związanych z PiSem, na temat odszkodowań od Niemiec za zniszczenia wojenne mówi się dość często. Na razie jednak jest to tylko temat science-fiction, mający raczej znaczenie propagandowe. Poza tym ekspertyzy prawne w tym względzie są różne – zależy kto je zleca i za nie płaci. Ale nawet Mecenas Stefan Hambura, związany z Prawem i Sprawiedliwością w swojej ekspertyzie, wydanej w 2004 roku (Ekspertyza nr BSiE nr 302) poddaje w wątpliwość czy w ogóle nam się należą jakiekolwiek odszkodowania, a nawet jeśli tak to w wyniku członkostwa Polski w Unii Europejskiej uzyskanie jakichkolwiek odszkodowań jest praktycznie niemożliwe. Jest jeszcze drugie dno tej sprawy. W tym samym czasie Senat Stanów Zjednoczonych przyjął ustawę „Justice for Uncompensated Survivors Today”, która pozwala Żydom ubiegać się o żydowskie mienie pozostające m.in. na terenie Polski, nawet gdy mienie to nie ma spadkobierców. Ustawa została przyjęta jednogłośnie przez Senat, czeka już tylko na podpis Prezydenta Trumpa. Ustawa ta jest popierana nie tylko przez Stany Zjednoczone czy Izrael, ale także przez zdecydowaną większość państw UE oraz – co powinno być uznane za zdradę stanu – przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Gdy zapisy nowego prawa wejdą w życie lobbyści „przemysłu Holocaust” zaczną zacierać ręce i szybko zaczną przejmować kamienice czy ziemie na terenie Polski. Zresztą ich wojsko już tutaj jest. Sam rząd Prawa i Sprawiedliwości zaprosił tutaj amerykańską armię. To sytuacja arcygroźna i zagrażająca naszemu bezpieczeństwu. Niestety, Polacy tego nie chcą widzieć…

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY