Demokratyczna Republika Konga: Krwawy atak na chrześcijan – są zabici i ranni

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Sześć osób zostało zabitych, ponad 70 rannych, 115 aresztowanych, wśród nich 10 księży i 2 siostry zakonne – to bilans ostatnich pokojowych marszów organizowanych przez chrześcijan w Demokratycznej Republice Konga.

Chrześcijanie odwołują się do porozumienia politycznego podpisanego w dzień św. Sylwestra, 31 grudnia 2016 r. Wtedy to przedstawiciele różnych ugrupowań politycznych, dzięki mediacji Konferencji Episkopatu, zdołali podpisać ugodę, którą miała położyć kres niepokojom społecznym. – komentuje ks. Faustin Turco.

Specjalny komunikat został opublikowany przez Nuncjaturę Apostolską. Wiernych miała atakować policja i wojsko. Chrześcijan brutalnie atakowano także w czasie Mszy św. Natomiast w diecezji Butembo-Beni porwano księdza, który był odpowiedzialny za diecezjalne gospodarstwo rolne oraz pięciu jego pracowników

Teraz więc, gdyby chrześcijanie nie reagowali, to ich milczenie mogłoby być uważane za współudział w zakulisowych rozgrywkach, których nie można akceptować. Nie jest to więc walka z rządem. Nie dotrzymuje się zawartej umowy, która była reprezentatywna dla wszystkich zainteresowanych stron. Pragniemy bronić godności człowieka oraz domagamy się przestrzegania umowy. W tym kontekście nawet niekatolicy doceniają odwagę i determinację chrześcijan, którzy w imię wiary bronią praw człowieka – dodał ksiądz.

gosc.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY