Cyryl Mieleszko: część Białorusinów wyznaje, że Polacy są naszymi braćmi [video]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Cyryl Mieleszko, mieszkający w Polsce Białorusin, wypowiedział się w telewizji Mediów Narodowych na temat podobieństw i różnic pomiędzy życiem w Polsce, a życiem na Białorusi.

Białorusini i Polacy to jest bardzo zbliżony naród […] Na Białorusi na pół się dzieli społeczeństwo, część wyznaje to, że Rosjanie to są nasi najbliżsi bracia, a druga połowa, która najwięcej mieszka na zachodzie Białorusi, wyznaje to, że Polacy są naszymi bliskimi braćmi. Porównując życie na Białorusi i w Polsce mogę powiedzieć, że ceny na takie towary jak towary spożywcze, tutaj w Polsce jednak taniej wyglądają. I Białorusini, którzy przyjeżdżają tutaj do Polski, oni od razu to zauważają, no a po drugie chciałbym powiedzieć, że rynek polski jednak jest większy od rynku białoruskiego i dostępność towarów jest jednak dużo większa niż na Białorusi. Jednak czasami są takie drobne rzeczy, których nie można odnaleźć w Polsce. No takie drobne rzeczy jak na przykład termometry, który tu jest już elektroniczny, u nas można jeszcze kupić taki termometr rtęciowy– tłumaczy Mieleszko.

Zawsze u mnie było zainteresowanie Polską, już w starszych klasach szkoły swojej, rozpocząłem uczyć się języka polskiego, zapisałem się na początku do szkoły, do uniwersytetu prywatnego, zapisałem się na kurs języka polskiego, chodziłem jeden rok, później jeszcze Dom Polski. Było tak ogólnie historia była, literatura polska i tak dalej- dodaje.

Całość niezwykle interesującej rozmowy można obejrzeć w poniższym materiale. Aby być na bieżąco z naszymi nowościami subskrybuj kanał Media Narodowe na portalu YouTube!

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY