Wystarczyła jedna kontrola Straży Granicznej i firma musiała pożegnać się z 63 pracownikami. Wszyscy pracowali nielegalnie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze z Placówki SG w Lublinie, w jednej z agencji pracy tymczasowej na terenie Lublina, zatrzymali 63 cudzoziemców, którzy pracowali bez wymaganych zezwoleń i umów. 62 osoby to Ukraińcy, a 1 to obywatel Mołdawii. Wszyscy dostali nakaz opuszczenia Polski. Firmą kierował Ukrainiec. 

W związku z nielegalnym wykonywaniem pracy Komendant Placówki SG w Lublinie wydał cudzoziemcom decyzje administracyjne nakazujące im opuszczenie terytorium RP. W sprawie wszczęto również postępowanie o ujawnione wykroczenia. Wobec pracodawcy zostaną skierowane do sądu wnioski o ukaranie. Właścicielowi agencji pracy za nielegalne powierzenie pracy cudzoziemcom grozi grzywna w wysokości do 30 tys. zł.

Funkcjonariusze SG posiadają uprawnienia do prowadzenia kontroli w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców, prowadzenia przez nich działalności gospodarczej oraz powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom – mówi w rozmowie z “Dziennikiem Wschodnim” ppor. Dariusz Sienicki, rzecznik komendanta Nadbużańskiego Oddziału SG.

Korzystając z tych uprawnień funkcjonariusze z Placówki SG w Lublinie przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców w jednej z firm na terenie Lublina. Wśród zatrzymanych było 62 Ukraińców i jeden obywatel Mołdawii. Wszyscy zostali zatrudnieni bez wymaganych zezwoleń i umów przez jedną z lubelskich agencji pracy tymczasowej. – dodaje Sienicki.

strazgraniczna.pl/dziennikwschodni.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY