W nowym sondażu PiS miażdży PO i resztę opozycji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. sejm.gov.pl

Rządzące Prawo i Sprawiedliwość od miesięcy utrzymuje się na szczycie sondażowego poparcia. Żadne z ugrupowań opozycyjnych nie ma szans z partią Kaczyńskiego. Ten pozytywny trend dla PiS podtrzymuje najnowszy sondaż przeprowadzony na zlecenie Onetu przez IBRIS. 

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższy weekend, na PiS zagłosowałoby aż 41,5 proc. ankietowanych. To oznacza ponad dwukrotną przewagę nad drugą w zestawieniu Platformą Obywatelską, która uzyskała poparcie na poziomie 20 proc.

W sumie w Sejmie znalazłoby się pięć partii. Oprócz dwóch wspomnianych do parlamentu weszliby jeszcze posłowie: Kukiz’15 (7,2 proc. poparcia, bez zmian), Sojusz Lewicy Demokratycznej (6,6 proc., bez zmian) oraz Nowoczesna (6,1 proc., spadek o 2,2 pkt proc.).

Pozostałe ugrupowania znalazły się poniżej progu wyborczego. Ich wyniki prezentują się następująco: Polskie Stronnictwo Ludowe (4,5 proc. poparcia, bez zmian), partia Razem z 2,3 proc. poparcia (bez zmian), Wolność – 0,8 proc. oraz Kongres Nowej Prawicy – 0,0 proc., na którą głosu nie oddał żaden z respondentów. Warto zauważyć, że 10,8 proc. ankietowanych było niezdecydowanych i nie wskazało żadnej partii.

Sondaż przeprowadzono w dniach 18-19 stycznia metodą telefoniczną CATI na reprezentatywnej grupie 1100 dorosłych Polaków.

onet.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY