Pół miliona odszkodowania dla Wellman za jednego tweeta. Jacek Piekara: “Koszta samych przeprosin w GW to 427 tys. zł”

Dodano   0  
  Loading

/ Fot. ONS.p

O sprawie Doroty Wellman i Jacka Piekary zrobiła się głośno kilka miesiącu temu. Pisarz, w związku z zaangażowaniem dziennikarki w czarne protesty, napisał – Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie… Do zapłodnienia potrzebny jest seks… Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja.

Wellman zgłosiła sprawę do sądu, który ukarał pisarza pół milionowym odszkodowaniem. Co ciekawe, dziennikarka zapowiadała, że pieniądze z odszkodowania przeznaczy na cele charytatywne. Jednak jak się okazało – tylko znikoma część może zostać przeznaczona na fundacje.

Jacek Piekara poinformował także, że nikt go nie powiadomił o procesie, a o wyroku sądu dowiedział się od komornika. Dowiedział się także na co pójdą pieniądze, które ma zapłacić Wellman. Same przeprosiny umieszczone w Gazecie Wyborczej będą kosztować ponad 400 tysięcy złotych.

Pisarz został zaatakowany przez lewicowe media, jakoby sumy, które podaje są nieprawdziwe. Piszą że wyliczeń sum, których żąda ode mnie Wellman dokonałem z jakimś tam “specjalistą ds. reklamy”. Nie! TO BYŁ PRACOWNIK DZIAŁU REKLAMY GAZETY WYBORCZEJ, KTÓRY W OFICJALNYM PIŚMIE ustalił koszta samych reklam na 427 tys zł. – komentuje Piekara.

O sprawie wypowiedzieli się także inni użytkownicy Twitter. Poniżej kilka postów, które ukazują absurdalny i szokujący wyrok sądu.

Twitter/wp.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY