Już 40 tysięcy katolików podpisało się pod petycją “Polonia Semper Fidelis”. Dołącz do akcji w obronie nierozerwalności małżeństwa

Dodano   0  
  Loading

/ fot. pixabay

Polonia Semper Fidelis to akcja katolików do polskich biskupów. W świecie katolickim nie milkną głosy oburzenia związane ze stanowiskiem papieża Franciszka dotyczącym liberalizacji katolickiej nauki o małżeństwie. Apel w sprawie interpretacji adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia podpisało już ponad 40 tys. katolików.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że dokument interpretujący adhortację Amoris Laetitia powstał już w zeszłym roku. Przypominał on tradycyjną naukę Kościoła Katolickiego na temat nierozerwalności małżeństwa, a w szczególności papieża Jana Pawła II. Jednak w wyniku nacisków Stolicy Apostolskiej dokument do tej pory nie ujrzał światła dziennego.

Papież Franciszek najprawdopodobniej uznaje liberalną interpretację adhortacji. Wskazywać na to może prywatny list do biskupów argentyńskich, w którym przyznał, że chodziło mu o to, że rozwiedzeni małżonkowie mogli przyjmować Komunię Świętą.

Link do podpisania petycji do przewodniczącego KEP znajduje się tutaj: Polonia Semper Fidelis 

Wciąż można do nich dołączyć i pokazać naszym hierarchom, że wielu polskim katolikom zależy na pozostaniu Kościoła w naszej Ojczyźnie po stronie Tradycji i wierności nauczaniu Pana Jezusa oraz papieży, w tym św. Jana Pawła II.

medianarodowe.com/pch24.pl

Zobacz też

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY