Orkan Fryderyka nad Polską. Tysiące ludzi bez prądu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube

Nad Polską szaleje orkan Fryderyka. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenia dla 13 województw.

Aktualizacje ostrzeżeń są dostępne na portalu społecznościowym Twitter czy na stronie rcb.gov.pl. Ponadto krajowe telewizje informują o opadach i zamieci.

Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Marek Kubiak informuje, że w Poznaniu bez dostaw prądu pozostaje 35 tys. odbiorców. Ponadto dodaje, że trudne warunki atmosferyczne powodują opóźnienia, przekierowania i odwołania rejsów z większości lotnisk na terenie kraju. Utrudnienia odnotowano na lotniskach w Warszawie, Modlinie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Szczecinie

O zachowanie odpowiednich środków ostrożności apeluje minister Rafalska. W regionach działają wojewódzkie centra zarządzania kryzysowego, które są zobowiązane do wskazywania miejsc lub zabierania osób potrzebujących pomocy do ogrzewalni noclegowni lub schroniska. Placówki te działają całodobowo – informuje w komunikacie minister.

Minister przypomina: zgłoszenia przyjmuje Straż Miejska pod ogólnopolskim numerem tel. 986, Policja pod numerem tel. 997. Całodobowo działa też alarmowy numer 112.

Twitter/onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY