Jest nowy sondaż! Opozycja w głębokiej defensywie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
partia sejm polska

fot. Piotr Drabik via Foter.com / CC BY / fot. Piotr Drabik via Foter.com / CC BY

Najnowszy sondaż CBOS nie pozostawia wątpliwości. Prawo i Sprawiedliwość jeszcze bardziej umocniło swoją pozycję pozostawiając wszystkie ugrupowania opozycyjne bez jakiejkolwiek szansy.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższy weekend, to na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby aż 44 proc. badanych. To wzrost o 3 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego sondażu. Na drugim miejscu nadal utrzymuje się Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 15 proc. Oznacza to, że na partię Grzegorza Schetyny zagłosowałoby o 3 proc. mniej wyborców niż w poprzednim badaniu.

Jeszcze gorzej wyglądają notowania Nowoczesnej. Choć po przejęciu władzy w partii przez Katarzynę Lubnauer, słupki sondażowe chwilowo skoczyły w górę, to teraz spadły aż o 5 punktów procentowych. Według sondażu CBOS na Nowoczesną zagłosowałoby 6 proc. wyborców.

Spadek zaliczył również ruch Pawła Kukiza, który znalazł się na granicy progu wyborczego. Po utracie 2 punktów procentowych Kukiz’15 może liczyć już tylko na 5-procentowe poparcie.

Do Sejmu nie weszłyby natomiast: PSL (4 proc.), SLD (4 proc.), Razem (3 proc.) i Wolność (2 proc.).

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 9–17 stycznia 2018 roku na liczącej 951 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

wpolityce.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY